Inne

Sprawdzony program do JPK

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. Niedawno na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było de fakto głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim zakładzie usługowym. Prawidłowe rozliczanie faktur jest niewiarygodnie kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może produkować od kilkudziesięciu do kilkunastu tyś. faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak wielkiej skali bardzo łatwo jest się pomylić, niemniej jednak ten błąd może kosztować waszą firmę nawet kilka tysięcy zł. Na szczęście w teraźniejszych czasach istnieje bardzo łatwy sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK w sposób automatyczny rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już nigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest nieprawdopodobnie intuicyjny w obsłudze, gdyż wystarczy wyłącznie zeskanować dokument. Na tej bazie zostanie z dużą uwagą rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego albo odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy wyłącznie wpłacić odpowiednie środki finansowe dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, profesjonalnego kodu do rozliczania faktur, to zdecydowanie warto w końcu zainwestować w niego własne środki finansowe. Program JPK nie jest zbyt sporym wydatkiem, a w znacznym stopniu ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Warto sprawdzić: program do JPK .

Dodaj komentarz