Czym jest Presell

Po ostatnich zmianach w google, odnośnie katalogów, pozycjonerzy zareagowali błyskawicznie tworząc strony internetowe, na których każdy zarejestrowany użytkownik może dodać swój artykuł. Powstały setki stron, mające na celu promowanie fraz wybranych przez twórcę konkretnego artykułu. Jedne z nich to kompletne śmietniska, przepełnione tekstami z automatów, inne to starannie przygotowywane i moderowane portale, na które? No właśnie, warto, czy nie warto, zwrócić swoją uwagę?

Strony presell page są tworzone w celu umożliwienia innym zamieszczania artykułów z linkami do ich stron.  Takie publikacje, potocznie nazywane są precel. Artykuł presell nie może być bezpośrednią reklamą firmy, czy produktu, tylko omówieniem jakiegoś zagadnienia, problemu, ciekawą informacją, linkującą wybrane słowa,  skojarzone z oferowaną usługą.
Przykład:
Nasza strona internetowa opisuje pozycjonowanie stron.  Wybieramy więc tytuł ?Jak odpowiednio pozycjonować stronę internetową??, w treści linkujemy słowa ?pozycjonowanie?, oraz ?promowanie?.

Artykuł musi oczywiście posiadać treść zgodną z tematyką strony, do której znajdują się w nim linki w formie anchor, czyli odnośnik tekstowy. Tak stworzony materiał, ma zdecydowanie większą moc od zwykłego wpisu w katalogu stron internetowych. Wiele osób wykupuje linki na allegro, nie mając świadomości tego, ze ich link pojawiający się np. w stopce strony, wśród trzydziestu innych, ma znikome znaczenie. Często trudno też znaleźć stronę dopasowaną tematycznie, wtedy moc linku dodatkowo słabnie i oscyluje gdzieś przy poziomie wielkie 0. Oczywiście tysiąc takich prawie zer, najczęściej przynosi pozytywny rezultat, ale biorąc pod uwagę koszt wykupienia pojedynczego linku, zdecydowanie lepiej zainwestować w wydajniejsze rozwiązania. Jednym z nich, jest oczywiście presell page. Najbardziej efektowne linkowanie uzyskujemy wtedy, gdy ktoś przytoczy nasz artykuł, uznając go za ciekawy materiał, wart pokazania innym i oczywiście wstawia w nim informacje o źródle jego pochodzenia. Na takiej właśnie zasadzie działają ?precle?, z tą różnicą, że nie jest to zupełnie naturalne, ponieważ samodzielnie piszemy artykuł i linkujemy nim do naszej strony. Umieszczając linki w treści, oczywiście naturalnie zwiększamy ich moc, ponieważ odnośnik w sąsiedztwie tekstu o danej tematyce, zwiększa swoją wartość. Jest też formą ukrywania przed wyszukiwarką, prawdziwego celu zbioru takich artykułów, pokazując je w sposób obiektywny, mający wartość dla czytelnika. Konkretny precel, dobrze napisany, zapewne będzie wyszukiwany przez losowe osoby, co dodatkowo wzmacnia jego wartość.
Otoczenie linków tematycznie powiązanych z treścią, wzmacnia przekonanie wyszukiwarki, o zgodności tematycznej linku z promowaną przez niego stroną internetową. Publikowane artykuły mają sens, nie są zbiorem automatycznie wygenerowanych liter, bądź kopią tekstu z Wikipedii. Ilość linków na pojedynczym preclu, nie przekracza kilku, co zdecydowanie wzmacnia jego wartość. Dobrze przygotowany precel, może również pełnić zadanie marketingowe, wstępnie zapoznać klienta z ofertą strony i zachęcić go do skorzystania z niej. Warto inwestować w to rozwiązanie, pozytywnie wpłynie na pozycje naszej strony w wynikach wyszukiwania ustalonych i promowanych wcześniej słów.

Dodaj komentarz